Štvrtý ročník silvestrovského turnaja rodičov a detí s rekordnou účasťou

Do bojov o ceny sa zapojilo až dvadsať jeden rodinných párov

Výbornú úroveň mal turnaj rodičov a detí v stolnom tenise, ktorý sa uskutočnil posledný deň v roku 2019. Účasť jednotlivých párov predčila očakávanie organizátora, keď sa hlavnému rozhodcovi prezentovalo spolu až 21 súťažných párov. Spolu s ďalšími rodinnými príslušníkmi tak blížiaci sa koniec roka športom trávil viac ako šesťdesiat priaznivcov stolného tenisu.

Hralo sa takmer o každé miesto

Jednotlivé páry boli rozlosované do piatich súťažných skupín. Hralo sa na dva víťazné sety, každá dvojica odohrala najprv zápasy detí proti sebe, potom dospelí a následne sa odohrala štvorhra, spolu viac ako sto zápasov. Prvé dve dvojice postúpili do vyraďovacieho pavúka, tí čo nepostúpili hrali útechu takmer až do konečného umiestnenia. Hralo sa teda bez prestávky viac ako šesť hodín.

Finalisti potvrdili výsledky z uplynulého roka

Jednotlivé nasadané páry potvrdili svoje kvality a zopakovalo sa tak finále z uplynulého roka, keď rozhodol až rozhodujúci set štvorhry, v ktorom mali viac šťastia Šalatovci nad Dadejovcami. Tretie miesto získali Frandoferovci, ktorí dokázali poraziť Gibasovcov.

Podporu rodičov k športu všeobecne vnímame veľmi pozitívne

Nás teší, že turnaja sa zúčastnili aj viaceré páry bez ohľadu na kvalitu výkon a šancu na vrchné priečky, čím len potvrdili, že rovnako ako konečné umiestnenia je aj budovanie vzájomných vzťahov športovej komunity všeobecne. Výborným príkladom podpory rodičov k športovej všestrannosti je napr. aj mladá hráčka Hanka Benejová /venuje sa aj ľadovému hokeju/, ktorá si počas turnaja na hodinku „odskočila“ na neďaleký silvestrovský beh okolo kaštieľa a späť za zelené stoly sa už vrátila s diplomom a striebornou medailou ziskom druhého miesta.

Kompletné výsledky

Fotogaléria podujatia


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *