Družstvo mladších žiačok na východe priebežne tretie, chlapci si polepšili o dve priečky

Východoslovenský pohár mládeže pokračoval ďalším kolom

V sobotu 10.februára 2018 pokračoval Východoslovenský pohár mládeže v stolnom tenise /VSPM/ mladších žiakov svojim tretím kolom. V Poproči sa zišlo celkom 34 chlapcov a 15 dievčat. Turnaja sa zúčastnila aj deväť členná výprava mladších žiakov ŠKST Humenné v zložení M. Gibas, A. Marcinčák, R. Pančišin, M. Šalata, P. Černiga, E. Behúnová, S. Frandoferová, N. Dadejová a E. Marcinčáková.

Družstvo mladších žiačok si upevnilo priebežné tretie miesto

Výraznejšie šance zabojovať o dobrý výsledok tak do priebežného hodnotenia jednotlivcov ako aj družstiev mali dievčatá. E. Behúnová celkovým siedmym miestom potvrdila svoju konštantnú výkonnosť a najvýraznejšie zabodovala aj do poriadia družstiev. Medzi jednotlivcami je priebežné poradie humenských dievčat nasledujúce: E. Behúnová /8/, S. Franoferová /9/, N. Dadejová /12/, E. Marcinčáková /21/ a J. Grecová /26/. V hodnotení družstiev si tak mladšie žiačky ŠKST Humenné upevnili priebežné tretie miesto.

V dvojhre chlapcov príjemne prekvapil M. Šalata

Do hlavnej súťaže dvojhry mladších žiakov sa prebojovali M. Gibas a M. Šalata. Prvý menovaný sa v prebiehajúcej sezóne po zranení zúčastnil len svojho prvého turnaja v tejto kategórii, no pozíciu prvého nasadeného hráča v skupine potvrdil, keď v tejto fáze turnaja nenašiel premožiteľa. Naproti tomu pozitívne prekvapil M. Šalata, ktorému zmena herného systému postupne pomáha dosahovať výraznejšie výsledky, čo sa prejavilo aj na jeho postupe zo skupinovej fázy do hlavnej súťaže. Nevyspytateľnosť žrebovania však spôsobila, že obaja hráči ŠKST Humenné sa stretli už v prvom kole horného pavúka, kde po ich vzájomnom súboji do štvrťfinále postúpil M. Gibas /celkovo skočil ôsmy/. M. Šalata skončil napokon trinásty, pričom posledné dva súboje o umiestnenie vyhral až najtesnejším pomerom 3:2 v napínavých koncovkách rozhodujúcich setov. Navonok to síce v priebehu hry nedal najavo, no po skončení turnaja sám uznal, že to bol asi jeho doposiaľ najťažší turnaj po kondičnej stránke. Tieto výkony rozhodne prispeli aj ku kvalitnejšiemu umiestneniu v súťaži družstiev, kde si polepšili o dve priečky a aktuálne sú na východe už štvrtý.

Výsledky

3.VSPM-mladšie-žiačky-10.2.2018-SŠK-Poproč.pdf
3.VSPM-mladší-žiaci-10.2.2018-SŠK-Poproč.pdf
Priebežné-poradie-VSPM-mladšie-žíačky-družstvá.pdf
Priebežné-poradie-VSPM-mladšie-žíačky-jednotlivci.pdf
Priebežné-poradie-VSPM-mladší-žíaci-družstvá.pdf
Priebežné-poradie-VSPM-mladší-žíaci-jednotlivci.pdf

-daf-

Fotogaléria

 


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *