Letná posila T. Dubec: Oslovila ma najmä ponuka pomôcť pri výchove mládeže

V rámci letného prestupového termínu funkcionári ŠKST Humenné získali do svojich radov výraznú hráčsku posilu. Od sezóny 2018/2019 bude klubové farby reprezentovať aj Tomáš Dubec.

Viacero titulov majstra kraja či medaily z majstrovstiev SR

V predchádzajúcej sezóne bol hráčom prvoligového klubu STK Stará Ľubovňa, s týmto klubom okúsil aj extraligovú príslušnosť. Ako hráč v mládežníckych kategóriách dosiahol viacero úspechov. Má tituly majstra východného Slovenska zo všetkých mládežníckych vekových kategórií od najmladšieho žiactva až po dorast, všetko vo viacerých súťažných kategóriách. Viackrát bol taktiež celkovým víťazom VSPM. Jeho vitrínu úspechov však zdobia aj medaily z majstrovstiev SR, napr. 3. miesto štvorhra dorastu či v mixe starších žiakov. Presadil sa aj na medzinárodnom satelite v Topoľčanoch.

Oslovila ho najmä súčasná práca klubu s mládežou

„Kluboví funkcionári ŠKST Humenné ma oslovili z dvoch dôvodov. Prvým je doplnenie kádra dospelých, tým druhým je spolu-podieľať sa na výkonnostnom raste humenskej mládeže. Musím priznať, že hlavným dôvodom prečo som sa rozhodol prísť do Humenného je práve pomoc pri výchove mládeže.“ dodáva T. Dubec.

Spoločne s J. Mihaľovovou tak vytvoria v novej súťažnej sezóne silný trénerský tandem, ktorého úlohou bude výraznejšie herné napredovanie mládežníckej základne. Prácu s humenskými nádejami si už aj krátko priamo v Humennom vyskúšal počas trojdňového prípravného kempu s čínskym trénerom Andrew Li, kde mal možnosť sa s budúcimi zverencami zoznámiť.

Ciele v nadchádzajúcej sezóne

Po príchode tohto kvalitného hráča zároveň výrazne stúpne kvalita druholigového tímu. V predchádzajúcej sezóne skončili muži ŠKST Humenné na treťom mieste. Doplnením družstva hráčom tohto formátu budú mať v nadchádzajúcej sezóne pravdepodobne tie najvyššie ciele, a to pokúsiť sa získať pre Humenné opäť prvoligovú príslušnosť. Čo sa týka práce s mládežou, záujmom klubu bude túto sezónu zvýšiť objem a kvalitu tréningových jednotiek, keďže viacerí mladí hráči hráči končia svoje vekové kategórie. Bude umožnené viac trénovať tým čo prejavia seriózny záujem na sebe pracovať. Cieľom klubu je do budúcna viac sa venovať výkonnostnému stolnému tenisu, čo však niekedy naráža na ochotu niektorých hráčov obetovať pre úspech niečo viac ako ostatní.

-daf


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *