Humenčanky vstúpili do juniorskej extraligy dvoma víťazstvami

V nedeľu 26. septembra sa začali extraligové boje dorastencov a dorasteniek sezóny 2021/2022. Humenské dievčatá S. Frandoferová a N. Dadejová posilnené o hráčky na výnimočné hosťovanie A. Zgeburovú a N. Némethovú sa predstavili v úvodnom troj-zápase sezóny na stoloch v Považskej Bystrici. Ich súperkami boli družstvá TTC Považská Bystrica, KST Trenčianske Jastrabie a ŠKST Topoľčany.

Úvodné zápasy sme zvládli nad očakávanie

V zápasoch s Považskou Bystricou ako aj Trenčianskym Jastrabím dosiahli rovnako výsledok 6:1, keď základom týchto úspechov boli už úvodné štvorhry. Miskou na váhe bol tiež káder družstiev, ten Humenský bol predsa len vyrovnanejší. A. Zgeburová s „materiálom“ dokázala dokonale znepríjemniť hru svojim súperkam, N. Némethová sa okrem iného prezentovala vynikajúcim podaním, z ktorého dokázala ťažiť mnoho bodov už v prvej výmene, S. Frandoferová dokázala nájsť ten správny zápasový rytmus.

Takmer s obrovským prekvapením

V poslednom zápase sme odohrali súboj s najväčším adeptom na víťazstvo v súťaži, celkom ŠKST Topoľčany. Našim nad očakávanie vyšla už úvodná štvorhra, keď dvojica A. Zgeburová, S. Frandoferová dokázali poraziť dvojicu reprezentantiek E. Činčurová, N. Ondrušová. Zápas sa však lámal až v samotnom závere. Keď S. Frandoferová porazila N. Ondrušovú bol priebežný stav 3:3. V poslednom zápase prevzala zodpovednosť na svoje plecia N. Dadejová, ktorá odohrala s B. Dikovou vyrovnaný duel. Trochu však mrzel tretí set, ktorý prehrala 9:11, súperka sa tak ujala vedenia 2:1 a v štvrtom sete už nedopustila prekvapenie. Nelku však za bojovný výkon rozhodne treba pochváliť.

Dievčatá zanechali pozitívny dojem

Ukázalo sa, že posilniť družstvo pred úvodom sezóny bol správny ťah. Tak A. Zgeburová ako aj N. Némethová sú mimoriadne silnými oporami, ktoré odovzdali vo svojich zápasoch 100%. Popri nich si tak dovolili odvážnejšie hrať aj S. Frandoferová a N. Dadejová. Potešila najmä 100% štvorhra, z troch duelov sme neprehrali ani jeden. Dievčatá sa ťahali navzájom, povzbudzovali sa, k jednotlivým zápasom pristupovali zodpovedne. Celkovo však zanechali veľmi pozitívny dojem. A keď s dobrou náladou odchádzali z haly aj po prehratom zápase, bolo zrejmé že tímová chémia zatiaľ funguje, čo ocenili aj tréneri.

Výsledky a priebežná tabuľka

https://www.stolnytenis.info/liga/sezona-2021-22-extraliga-juniorky-sstz/tabulka

Fotogaléria


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *