Humenčanky líderkami prvej ligy, v úspešnosti jednotlivcov im patria prvé dve miesta

Z Novohradu a Turca sme si doviezli dve cenné víťazstvá

V sobotu 23. októbra pokračovali ďalším kolom prvoligové súboje žien skupina východ. Humenčanky tentokrát za svojimi súpermi cestovali do Kalinova a Turčianskych Teplíc. Kým v prvom dopoludňajšom zápase o 10.00 hod. nás privítali perspektívne kadetky, v tom druhom o 16.00 hod. naopak vekovo najskúsenejší celok súťaže. Ak napriek tomu, že sme zaznamenali dve vysoké výhry, víťazstvá sa nerodili ľahko a v každom zápase sme museli bojovať naplno.

STK Kalinovo – ŠKST Humenné 1:9

Aj keď výsledok vyznieva jednoznačne, zápas to nebol jednoduchý, viacero päť či štvor-setových zápasov naznačilo, že káder domácich je síce vekom mladý, no mimoriadne perspektívny, keďže viaceré hráčky sa nachádzajú v TOP 10 rebríčka SR svojich vekových kategórií.
Body za ŠKST Humenné: A. Zgeburová 3,5, S. Frandoferová 3,5, J. Mihaľovová 2/2
Body za STK Kalinovo: A. Kabátová 1

KST ZŠ Turčianske Teplice – ŠKST Humenné 1:9

Keďže popoludňajší zápas naše ženy odohrali so začiatkom o 16.00 hod. a do Turčianskych Teplíc sme sa presunuli aj s obedom už pred druhou popoludní, v rámci spestrenia programu si stihli ešte obzrieť aj Kúpeľný areál a pri šálke kávy /aj s malým faux-pas zo strany personálu pri jej servírovaní/ vychutnať kúpeľnú atmosféru. Asi to zabralo, keďže v zápase so skúsenejšími Turčianskymi Teplicami naše hráčky stratili rovnaký počet setov ako v prvom zápase.
Body za ŠKST Humenné: A. Zgeburová 3,5, S. Frandoferová 2,5, J. Mihaľovová 3
Body za KST ZŠ Turčianske Teplice: Z. Ižipová 1

V úspešnosti jednotlivcov nám patria prvé dve miesta

Okrem pohľadu na priebežnú tabuľku nás mimoriadne teší aj priebežné poradie jednotlivcov, keď Humenčankám patria prvé dve miesta /1. A. Zgeburová 100%, 2. J. Mihaľovová 100%/, na štvrtom mieste sa nachádza S. Frandoferová s úspešnosťou 83,33%. Dvojica A. Zgeburová, S. Frandoferová navyše ešte nenašli premožiteľa ani v štvorhre.

Príležitosť dostávajú aj mladšie hráčky

Počas zápasu s STK Kalinovo sme do hry zapojili aj benjamínka tímu, ešte len mladšiu žiačku V. Škutovú. Tá mala určite neľahkú úlohu, keď v poslednom zápase ako nerozohraná dokázala potrápiť skúsenejšiu A. Kabátovú a bojovným výkonom získala jeden set.

Najbližší duel v Rožňave bude mimoriadne dôležitý

Z hľadiska budúceho vývoja súťaže bude pre Humenčanky mimoriadne dôležitý už najbližší duel s Rožňavou. Tá síce v tomto kole zaváhala na pôde KST ZŠ Turčianske Teplice 4:6, no prípadné víťazstvo s našim celkom ich opäť môže vrátiť do boja o celkové prvenstvo. Ašpirantmi na celkové víťazstvo v súťaži sú tak stále tri celky, dôležitý je preto každý jeden zápas.


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *