Frandoferová skompletizovala sadu medailí, Dadejová v Majcichove šiesta

Z majstrovstiev východu dospelých päť cenných kovov

V nedeľu 19. januára sa mestskej športovej hale v Giraltovciach uskutočnili majstrovstvá východného Slovenska mužov a žien pre rok 2020, ktorých sa zúčastnil viac ako šesťdesiat mužov a žien. Aj keď výprava hráčov ŠKST Humenné bola iba päťčlenná, nakoniec si domov priviezli aj rovnaký počet cenných kovov.

Zlato z mixu pre Humenné po jedenástich rokoch

Výborný turnaj spolu odohrala naša dvojica M. Begala, S. Frandoferová v mixe, keď na prekvapenie viacerých prítomných dokázali zvíťaziť v zmiešanej štvorhre. V semifinále dokázali poraziť dvojicu I. Hudáková /extraliga ženy/, O. Vagaský, vo finále ich čakal herne mimoriadne nepríjemný pár „materialistov“ A. Zgeburová, M. Dráb /1. liga/. A aj keď je známe, že Sára hrať na materiál príliš neobľubuje, zmiešaná štvorhra je predsa len o niečom inom a vo finále dokázala naša dvojica zvíťaziť bez straty setu, presvedčilo 3:0. Zlato z majstrovstiev východného Slovenska tak do Humenného putuje po jedenástich rokoch, naposledy dokázali zvíťazil v roku 2009 vo Valalikoch M. Chaľ spoločne s J. Mihaľovovou.

Dievčatá v novom roku potvrdzujú výkonnostný rast

Frandoferová dokázala získať aj bronz v dvojhre a spoločne s N. Dadejovou aj striebro v štvorhre žien. A práve výkon zo štvorhry sa cení o to viac, že Dadejová sa len deň pred týmito majstrovstvami zúčastnila náročného turnaja slovenského pohára mladších žiačok v Majcichove. Tam ako aktuálne 18. hráčka rebríčka SR dosiahla mimoriadne cenný úspech. Základ položila už v základne skupine víťazstvom na nasadenou jednotkou skupiny V. Vanišovou /STK Pezinok, SR 8/ a následne sa dokázala 32 členným pavúkom prebojovať až do štvrťfinále, kde ju zastavila až neskoršia víťazka M. Bitoóvá. Dadejová nakoniec obsadila šiestu priečku a počas turnaja zdolal viaceré rebríčkovo vyššie postavené hráčky.

Víťazka VSPmky mladších žiačok sa presadila aj medzi dorastenkami

Dadejová sa vo výbornom svetle ukázala už začiatkom roka, keď najprv v sobotu 4. januára suverénne zvíťazila na VSPMmke mladších žiačok, aby hneď na druhý deň dokázala prekvapiť ešte viac na VSPMke dorastu medzi oveľa staršími a skúsenejšími žiačkami. Hneď v úvodnom zápase skupiny všetkých šokovala, keď dokázala poraziť o šesť rokov staršiu extraligistku L. Gajdošovú. Nakoniec sa prebojovala až do finále, kde sa tieto hráčky stretli opäť, tentokrát s víťazným koncom pre skúsenejšiu hráčku. Tu však treba objektívne poznamenať, že Gajdošová si toto víťazstvo plne zaslúžila, keďže ako druhá postupujúca hráčka zo skupiny sa neskôr musela „prekúsať“ oveľa ťažším losom, čo napokon úspešne zvládla.

Regionálne centrum mládeže prináša prvé výsledky

Nás však teší, že mladé humenčanky dokážu už poraziť /nie však pravidelne porážať/ aj omnoho skúsenejšie hráčky. Keďže od júna minulého roku získalo ŠKST Humenné status regionálneho centra mládeže, nádejným stolným tenistom je tak zabezpečený už aj dvojfázový tréning, čo obe naše dievčatá aj naplno využívajú.

Výkonnostne napredujú aj ďalšie mladé hráčky

Bohatý stolnotenisový víkend vo farbách Humenného zavŕšila napokon tiež v nedeľu 19. januára aj najmladší žiaci. Premiérovo sa vo Spišskom Štvrtku uskutočnila VSPMka najmladšieho žiactva, na ktorej sme mali zástupcov v TOP 8 v kategórii dievčat, u chlapcov spomedzi takmer päťdesiat účastníkov dvoch v TOP 16. Spomedzi dievčat skončila piata E. Marcinčáková, šiesta bola V. Škutová. Spomedzi chlapcov sa medzi najlepších osem prebojovali L. Sokolovič a A. Stoják. Títo mladí hráči tak potvrdzujú, že talenty nám rastú aj medzi najmladšími hráčmi.

Fotogaléria majstrovstiev východného Slovenska dospelých


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *