Družstvá humenských žiačok začínajú na východe svojich súperov valcovať

Bilancia družstiev žiačok, striebro a dve zlaté

Len nedávno si humenské mladšie žiačky z Vranova vo finálovom turnaji družstiev vybojovali striebro, pričom len jeden duel v zápase s Vranovom n/T rozhodol, že nevystúpili na stupeň najvyšší. Ešte úspešnejšie však boli družstvá starších a najmladších žiačok, ktoré ozdobili klubovú vitrínu o dva najcennejšie kovy.

Najmladšie žiačky príjemne prekvapili

V sobotu 27.apríla sa v Krompachoch uskutočnil aj finálový turnaj najmladších žiačok. Súpermi humenských nádejí boli družstvá ŠŠK Poproč, KAC Jednota Košice a domáceho MŠK Krompachy. Jednoznačnými favoritmi boli domáce hráčky Liliana Alicja Guassardo a Alexandra Geročová, ktorých spoločný ranking pasoval do role favorita. Naše hráčky N. Dadejová a S. Ďurašková však dokázali zabojovať ako tím a najmä úspešnou štvorhrou položili základ cenného víťazstva, ktoré ešte potvrdila N. Dadejová v súboji s L.A.Guassardo pomerom 3:2. Víťazstvo je o to cennejšie, že tento úspech dokázali hráčky dosiahnuť aj bez prítomnosti svojich trénerov, čo poukazuje na dobrú tímovú prácu, psychickú odolnosť a najmä postupného zvládnutia samostatného rozhodovania pri zmenách taktiky počas zápasu.

Základ víťazstva starších žiačok už počas sezóny

Keďže finálový turnaj družstiev starších žiačok sa z viacerých objektívnych príčin neuskutočnil, finálne poradie bolo určené ako poradie družstiev po základnej časti. A o tom, že sa oplatí pracovať počas celej sa presvedčili naše dievčatá v zložení S. Frandoferová, N. Dadejová a J. Grecová, ktoré sa stali celkovými víťazmi majstrovstiev východného Slovenska družstiev starších žiačok.

Družstvá žiačok ŠKST Humenné na majstrovstvách východného Slovenska

najmladšie žiačky: 1. miesto
mladšie žiačky: 2. miesto
staršie žiačky: 1. miesto

Frandoferová s dvoma cennými kovmi aj v súťaži jednotlivcov

Výborné výsledky z prebiehajúcej sezóny potvrdila S. Frandoferová aj v nedeľu 28. apríla an majstrovstvách východného Slovenska jednotlivcov v kategórii staršieho žiactva. Pravdepodobne svoje doposiaľ najcennejšie víťazstvo dosiahla S. Frandoferová vo štvorhre keď spoločne s kadetskou reprezentantkou SR M. Bitóovou vystúpili na stupeň najvyšší, a to dievčatá pritom hrali štvorhru spoločne po prvýkrát. Vo finále dokázali po dobrom výkone poraziť aj nasadené jednotky N. Porubänovú a E. Dudovú. K ďalšiemu výbornému výkonu mala S. Frandoferová našliapnuté aj v dvojhre, keď v semifinále viedla práve s menovanou N. Porubänovu už 2:1 na sety a nebyť nešťastnej prehry v prvom sete keď nedokázala priebežný stav 8:5 dotiahnuť do víťazného konca mohlo byť aj 3:0. Na keby sa však nehrá a v zostávajúcich dvoch setoch sa už na našu hráčku výraznejšie doľahla ťarcha zodpovednosti a zápase ťahala za kratší koniec. Napriek tomu sú však dve cenné kovy z individuálnych súťaží vynikajúcim výsledkom.

Od budúcej sezóny už s prvou ligou žien

Keďže výkonnostný rast našich žiačok je evidentný, a výsledky nastupujúcej generácie túto sezónu veľmi povzbudzujúce, športová verejnosť sa môže už budúcu sezónu tešiť v Humennom na ďalšiu prvoligovú príslušnosť. V 1. lige žien východ tak popri skúsených hráčkach dostanú priestor aj mladé hráčky nastupujúcej generácie.

Fotogaléria


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *