Dnešná sobota 25.11.2023 priniesla Humenčanom medailové umiestnenie

9 hráčov (6 chlapcov a 3 dievčatá) ŠKST Humenné sa vybralo do Vojčíc na 2.  turnaj  Východoslovenského pohára najmladších žiakov  a najmladších žiačok, kde sa za veľkej podpory rodičov začali boje na 6 stoloch.

Viac sa darilo chlapcom, kde 5 našich  postúpilo zo svojich skupín. Mirko Veľas tesne prehral svoj zápas o postup 2:3 (9:11), kde mal veľmi blízko k tomu aby si zahral v hornom pavúku.

Svoje herné zlepšenie ukázali všetci hráči a poctivé tréningy prinášajú svoje prvé ovocie.

Dnes bol najúspešnejší Tobiáš Petro , ktorý vo finále veľmi potrápil R .Rindoša z STK Lokomotíva Košice, zápas síce prehral (1:3), ale veľmi tesným rozdielom,  keď v treťom sete  nevyužil dva setboly, ale ukázal svoju hernú kvalitu a nezľakol sa súpera.

Tobiaš nakoniec obsadil 2.miesto,

Marko Firko 3.miesto,

Teo Golembiovský 5.miesto.

Vladko Černiga dnes svojim prekvapivo, veľmi dobrým a stabilným výkonom po celý deň, nakoniec obsadil 6.miesto.

Viktor Felc tiež veľmi peknou hrou obsadil (9-12) miesto.

Mirko Veľas (13-18) miesto.

Chlapci dnes ukázali veľký progres, čím nám urobili  radosť a chuť sa zlepšovať.  Srdečne im gratulujeme.

Medzi dievčatami v rámci Východného Slovenska je veľká konkurencia tak to majú dievčatá  zatiaľ o niečo ťažšie.

Hoci zo skupiny do horného pavúka postúpila len Zuzka Veľasová a tesne prehrala o postup medzi 8.najlepších  proti M.Holováčovej z Poproča ( 2:3). Zuzka viedla 2:1 na sety a v štvrtom sete vyhrávala 10:8 no nepodarilo sa jej zápas doviesť do víťazného konca, ale bol to veľmi krásny, napínavý a veľmi bojovný zápas.

Ninka Pachovská a Miška Dudová síce nepostúpili zo svojich skupín, ale nestratili sa ani v dolnom pavúku

( úteche),  kde Ninka prehrala až vo finále s K. Šebejovou z STO Valaliky.

Ďakujeme rodičom za podporu a pomoc, hráčom za vzornú reprezentáciu klubu.

Zajtra v nedeľu 26.11.2023 nás čaká hneď ďalší Východoslovenský pohár mladšieho žiactva v Belej nad Cirochou.