2.SPM najmladšieho žiactva Nitra

V nedeľu 5.11.2023 bojovalo 147 detí z celého Slovenska na 2.SPM v krásnej športovej hale v Nitre.

 Humenský klub zastupovalo 5.chlapcov a 2. dievčatá. O deviatej sa začali boje mladých hráčov na 12 tich stoloch.

 Veľmi milo nás prekvapili dievčatá, kde Ninka Pachovská a Zuzka Veľasová po prvýkrát na Slovenskom pohári postúpili nie len zo svojich skupín, ale Zuzka svoju skupinu aj vyhrala a porazila svoju večnú turnajovú rivalku R.Pomykalovú z ŠK Orion Belá nad Cirochou /3:1/.

Dievčatá postúpili do hlavnej súťaže medzi 32 najlepších. Tam obidve zahrali veľmi slušné zápasy, ukázali veľkú bojovnosť,  ale nakoniec sa šťastena od nich odklonila a obidve prehrali. Zuzka proti S.Tichej z OSK Veľký Grob /0:3/ a Ninka potrápila A.Sepeši z STO Valaliky a prehrala /1:3/. Ešte si zahrali  o umiestnenie medzi /17 -32 /, kde víťazne uspela Zuzka a vyhrala s S.Kvasnicovou z Keraming Trenčín /3:2/. Ninka toľko šťastia nemala, aj keď vyhrávala proti V. Huszárikovej z STKM Podlavice 2:0, nedotiahla tento zápas do víťazného konca a nakoniec ho tesne prehrala /2:3/. Dievčatám gratulujeme. 

Chlapci začali veľmi dobre,Tobiáš Petro a Marko Firko vyhrali svoje skupiny, škoda že Teo Golembiovský prehral jeden zápas v skupine a postupoval ako dvojka a tým si sťažil svoju pozíciu v hlavnej súťaží. 

Zo svojich skupín nepostúpili Vladko Černiga a Viktor Felc.

V hlavnej súťaží, 

v pavúku prehral Teo o postup medzi 32 najlepších proti M. Šlahorovi z TJ štadión Bratislava /0:3/. Tobiáš o postup medzi 16 najlepších nestačil na R. Rindoša z STK Lokomotíva Košice/0:3/. Najviac sa darilo Markovi Firkovi, ktorý o postup medzi 16 najlepších porazil T.Stračinu z ŠKST Lučenec /3:1/. Prehral až o postup medzi osem najlepších s neskorším víťazom D.Večerekom z MSK Čadca/0:3/.

Ďakujeme hráčom ŠKST za vzornú reprezentáciu, bojovnosť a fair play. Rodičom za obetavosť, podporu a spoluprácu.

Kompletné výsledky: https://turnaje.sstz.sk/turnaj/2-spm-najmladsie-ziactvo-kst-raksit


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *