Začiatkom januára sa v Humennom uskutoční Ples priaznivcov stolného tenisu

V Humennom stolnotenisový ples vôbec po prvýkrát

Športový klub stolného tenisu Humenné oznamuje všetkým priaznivcom stolného tenisu v regióne Horného Zemplína, že dňa 10. januára 2020 /piatok/ sa od 18.00 hod. uskutoční Ples priaznivcov stolného tenisu. Miestom zábavy bude svadobný salón pizzérie Bowling na sídl. III v Humennom. O zábavu sa postará Dj gabriello.

V budúcom roku si klub pripomenie okrúhle výročie

V novembri 2020 si ŠKST Humenné pripomenie okrúhle 50. výročie klubovej histórie. Je síce pravda, že súčasný ŠKST sa kreoval až začiatkom 90. tych rokov, no išlo len o zmenu právnej formy počas obdobia spoločensko-ekonomických zmien v tomto období. Z pôvodného TJ Chemkostav Humenné sa v krátkom čase stal Športklub Humenné až po súčasný ŠKST, ktorý prevzal kompletnú hráčsku, ekonomickú, materiálnu a personálnu základňu. Aj preto si väčšina klubovej základne pripomína ako obdobie vzniku klubu november 1970, kedy vznikol pôvodný TJ Chemkostav Humenné. Počas celého budúceho roka si tak klub rôznymi formami pripomenie okrúhle výročie, jednou z prvých podujatí bude práve stolnotenisový ples.

Naposledy sa plesalo pred pätnástimi rokmi

Naposledy sa ples stolných tenistov v regióne Horného Zemplína uskutočnil 29. januára 2005 v Zemplínskych Hámroch. Plesu sa zúčastnili zástupcovia viacerých klubov, pričom miestne gazdinky pripravili pre účastníkov prekvapenie vo forme torty v tvare stolnotenisovej rakety s názvom každého zúčastneného klubu. Plesalo sa vtedy skutočne až do ranných hodín, viacerí sa vracali domov až prvým ranným autobusovým spojom. Kondičku museli mať Humenskí hráči vtedy ešte skutočne dobrú, keďže hneď ráno po návrate z plesu bez akéhokoľvek oddychu cestovali na svoj súťažný zápas do Svidníka.

Stolnotenisová rodina sa v Humennom úspešne rozrastá

Počet hráčov, či priaznivcov stolného tenisu sa v Humennom za posledné roky významne rozrástol. Klub žije intenzívne mnohými aktivitami, ktoré pre svojich členov organizuje a snaží sa posilňovať aj vzájomné väzby a súdržnosť. Súčasne však máme záujem aj o rozvoj vzťahov v širšom regióne a budeme radi ak sa plesu zúčastní ktorýkoľvek hráč, funkcionár, priaznivec či fanúšik stolného tenisu bez ohľadu na klubovú príslušnosť či stolnotenisový fortieľ, ktorý ovláda.

Predbežný záujem prosíme potvrdiť čo najskôr

V prípade záujmu jednotlivých zástupcov klubov alebo aj individuálnych hráčov prosíme kontaktovať Mgr. Janku Mihaľovovú, jankamihal@gmail.com, mobil 0907 232 147. Ples je otvorený pre každého stolnotenisového fanúšika vrátane stolnotenisovej mládeže. O potvrdenie predbežného záujmu prosíme čo najskôr tak, aby bolo možné vopred zabezpečiť všetky potrebné záležitosti.


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *