Osobnosť Horného Zemplína 2014

František Jakubov

IMGP3331 (5)

Jeden prvých oblastných majstrov

Ako aktívny hráč sa stal jedným z prvých majstrov okresu Humenné, keď tento titul si vybojoval tak v kategórii dvojhry ako aj štvorhry mužov ešte v roku 1959. Titul v štvorhre obhájil aj v nasledujúcom roku 1960, v dvojhre získal bronz. Po administratívnom zlúčení okresov Humenné, Snina a Medzilaborce získal v roku 1963 v dvojhre mužov aj titul na Športových hrách mládeže a pracujúcich okresu Humenné. Koncom sedemdesiatych rokov /v období od 1978 do 1980/ sa mu podarilo v dvojhre mužov trikrát po sebe zvíťaziť aj v rezortných krajských hrách pracovníkov obchodu.

Neústupný funkcionár

Väčšina súčasných stolnotenisových priaznivcov ho pozná skôr ako dlhoročného funkcionára. V okresných štruktúrach stolného tenisu začal pracovať už v roku 1970. O dva roky neskôr sa stal predsedom Okresného stolnotenisového zväzu a v tejto funkcii pôsobil až do roku 1990, neskôr do roku 2003 pôsobil už len ako jeho člen. V rokoch 2003 až 2009 bol opätovne zvolený do funkcie predsedu Oblastného stolnotenisového zväzu, kde neústupne presadzoval princípy čistoty športových výsledkov a ochrany integrity športu.

Dlhoročná klubová práca

Jeho funkcionárske pôsobenie sa spája aj klubom ŠKST Humenné, keď bol členom, podpredsedom ako predsedom tak pôvodného TJ Chemkostav Humenné ako aj jeho nástupcu súčasného ŠKST Humenné. Dlhodobo sa podieľal na príprave a organizovaní mnohých stolnotenisových turnajov v rôznych pozíciách vrátane tých rozhodcovských.

Fotogaléria osobnosti

-daf-