Na Joola Satelitte Tour v Topoľcanoch naši hráči výkonmi nepresvedčili

Prestížna séria turnajov

V nedeľu 14.augusta sa trojica mladých hráčov ŠKST Humenné /P. Černiga, M. Gibas, E. Behúnová/ predstavila na prvej kvalitatívnej previerke nadchádzajúceho súťažného ročníka. V Topoľčanoch si na prvom z trojice medzinárodnej sérii turnajov Joola Satelitte Tour zmerali svoje sily v kategórii mladších žiakov /2005 a mladší/ za medzinárodnej účasti hráčov z Českej republiky, Poľska, Maďarska, Ukrajiny, Bieloruska a ďalších krajín. Pre dvoch z našich hráčov to bola vôbec prvá previerka kvality na takto obsadenom turnaji.

Výkonmi zatiaľ ešte nepresvedčili

Je síce pravdou, že sa od hráčov výrazné výkony neočakávali a skôr išli zbierať herné skúsenosti, no na druhej strane je potrebné objektívne priznať, že svojimi výkonmi herne ani nijako neprekvapili. Žreb určil, že všetci traja boli vo svojich skupinách nasadení na pozícii trojky, no ani tú si nedokázali obhájiť, keď prehrali aj so štvrtým nasadeným hráčom, resp.hráčkou. V tomto smere teda spokojnosť vysloviť nemôžeme.

Do začiatku Slovenského pohára mládeže necelý mesiac

Pokiaľ teda v budúcnosti budú mať záujem pomýšľať na výkonnostný posun, bez kvalitnejšej kondičnej prípravy sa to nezaobíde, nakoľko slabší pohyb za stolom oproti slovenskej špičke a medzinárodnej scéne bol viac ako evidentný. Účasť na minimálne jednom či dvoch prípravných tréningových kempoch počas letných prázdnin sa preto javí pre hráčov ako nevyhnutná.

-daf-


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *