Memoriál FK 2017 – 4.ročník

Propozície Memoriál Františka Karandyšovského 2017.pdf
Výsledky dvojhra muži MFK 2017.pdf
Výsledky dvojhra ženy MFK 2017.pdf

V štartovej listine pribudli opäť nové mená

V sobotu 23. septembra sa v Humennom uskutočnil v poradí štvrtý turnaj série Slovenského pohára mužov. Hlavnému rozhodcovi A. Pavlottymu sa prezentovalo celkom 38 mužov a 12 žien. Okrem známych mien, ktoré sa každoročne turnaja zúčastňujú pribudli aj viaceré nové tváre. Oživením turnaja boli najmä hráči STK Devínska Nová Ves /J. Takáč SR 48 a D. Hatvany SR 143/. Humenskí diváci tak mali možnosť spoznať ďalších kvalitných hráčov a práve vyššie menovaní kultúrnosťou prejavu aj vo vypätých herných situáciách potvrdili, že spolu s ďalšími favoritmi môžu byť hráčskym vzorom a dobrým príkladom pre mladé Humenské stolnotenisové nádeje, ktoré väčšinu priebehu turnaja pôsobili v pozícii stolových rozhodcov.

Záujem médií o podujatie z roka na rok stúpa

Organizátorov určite potešilo, že aj tento ročník sa tešil záujmu nie len lokálnych médií /HNTV, Podvihorlatské noviny/. Rozhovory tiež pre RTVS tak okrem organizátorov poskytovali aj hráči ako E. Illáš či E. Labošová. K stále väčšej popularizácii stolného tenisu v našom regióne prispieva aj v úvode turnaja udeľovaná cena Stolnotenisovej osobnosti Horného Zemplína, laureátom ktorej je tentokrát Mgr. Ján Straka /samostatný článok uverejníme čoskoro/.

Dobrovoľníci z červeného kríža opäť nesklamali

Rovnako ako uplynulý ročník, aj tentokrát boli pripravené viaceré sprievodné podujatia. Viditeľní boli najmä dobrovoľníci z červeného kríža, ktorí nezištne prítomným športovcom ako aj návštevníkom poskytovali poradenstvo pri záchrane ľudského života a priamo na pripravených figurínach si teóriu mohli vyskúšať aj v praxi. Viacero prítomných tiež využilo možnosť nechať si odborne zmerať krvný tlak.

Prezentačné materiály klubu a mesta pomáhajú popularizácii stolného tenisu

V rámci propagácie stolného tenisu sme návštevníkom pripravili množstvo klubových propagačných a informačných materiálov. V samostatnom “kútiku” boli okrem nich prezentované aj výsledky publikačnej činnosti Vihorlatského múzea v Humennom ako aj mesta Humenné, ktoré len týždeň pred podujatím oslávilo 700. výročie prvej písomnej zmienky. Záujem bol nad očakávanie, prítomní prejavili záujem napr. o viac ako 100 ks plnofarebných 32 stranových turnajových bulletinov, rozdali sa tiež brožúry o histórii klubu, potešila kniha insitného maliara Michal Sirika, pexesá s pamiatkami mesta Humenné, skladačky humenského skanzenu, či úplne nová brožúra mesta vydaná práve pri príležitosti 700. výročia.

Súboje v kategórii žien prevýšili aj očakávania prítomných divákov

Pred turnajom sme sa pri zaradení kategórie dvojhry žien obávali o účasť aj kvalitu. Nakoniec však všetci prítomní museli uznať, že viaceré zápasy zniesli aj prísnejšie kritéria. Vo finálovom zápase dominovala niekdajšia kadetská hráčka TOP 10 rebríčka ETTU /Európsky rebríček/ Ema Labošová, ktorá zdolala súčasnú hráčku nemeckého TSG Kaiserslautern Simonu Horváthovú. Naproti tomu ako nedôstojné vnímame správanie sa jednej zo semifinalistiek, ktorá po prehratom súboji o finále nepočkala ani na vyhodnotenie výsledkov, čím určite nepotešila množstvo ľudí podieľajúcich sa na príprave a priebehu turnaja vrátane sponzorov a návštevníkov. Pochopili by sme ešte ak by sa domov na vlak ponáhľali napr. hráči z Devínskej Novej Vsi, no do susedných 25 km vzdialených Michaloviec problém so spojmi nie je.

Hatvany príjemným prekvapením turnaja

Až do finále sa napokon dokázal prebojovať nasadený hráč číslo 6 Dominik Hatvany /STK Devínska Nová ves/. Jeho vstup do turnaja tomu však vôbec nenasvedčoval. Ako nasadený hráč sa v osemfinále stretol s domácim obranárom I. Serbákom. Víťazstvo s ním doslova vydrel, keď humenský hráč nevyužil vo štvrtom sete ani tri setbally a možnosť zabojovať o víťazstvo v piatom sete. Následne tak Hatvany dokázal poraziť aj hráčov nachádzajúcich sa v rebríčku SR omnoho vyššie, prvoligistu J. Kudreca /ŠKST Michalovce/ a v semifinále aj extra-ligistu P. Tušima /VSTK Vranov n/T/.

Obhajca titulu prešiel turnajom suverénnym spôsobom

Vo finálovom súboji bol však nad jeho sily E. Illáš /SR 9/. Hatvány sa snažil hrať na hranici maximálneho rizika, no množstvo nevynútených chýb nasvedčovalo že v tomto súboji nárok na výhru mať nebude. Kvalita Illášovho servisu a nasledujúcich záverečných úderov bola výrazne na vyššej úrovni. Erik Illáš je tak prvým hráčom, ktorý dokázal svoje víťazstvo obhájiť a v priebehu turnaja výrazne dominoval.

Podujatiu tohto typu je už v telocvični predsa len pritesno

Turnaj sa každoročne teší stále väčšej popularite. Množstvu športovcov, priaznivcov, divákov a návštevníkov už bolo jednoducho v telocvični pritesno. Do budúcnosti preto uvažujeme, že by sme podujatie tohto typu presťahovali do mestskej športovej haly, kde dokážeme zabezpečiť špičkové podmienky a vieme zabezpečiť dôstojnejšie podmienky nielen pre hráčov ale ja divákov.

-daf-