Majstrovstvá SR žiakov 1984 v Humennom

Prinášame vzácne, doposiaľ nepublikované fotografie

Na prelome marca a apríla 1984 usporiadal náš klub v telocvični SPŠCH v Humennom za účasti 128 súťažiacich majstrovstvá Slovenska žiactva v stolnom tenise. Keďže sa nám v archíve klubu podarilo v dobrom stave objaviť aj pôvodné štočky na ktoré sa fotilo, tie sme zdigitalizovali. Prinášame Vám tak kompletne dochovanú fotogalériu z tohto významného slovenského podujatia, pričom prevažná väčšina z fotografií doposiaľ nebola nikde publikovaná.

Výsledky mladší žiaci MSR 1984 v Humennom

Dvojhra mladší žiaci, 1. miesto: P. Lupták /Bratislava/
Dvojhra mladšie žiačky, 1. miesto: D. Snopeková /Topoľčany/
Štvorhra mladší žiaci, 1. miesto: P. Lupták, I. Závodský /Bratislava, Žilina/
Štvorhra mladšie žiačky, 1. miesto: E. Vrbová, A. Gutlerová /Dunajská Streda/
Zmiešaná štvorhra mladší žiaci, 1. miesto: P. Marek, V. Mladeková /Malacky/

Výsledky starší žiaci MSR 1984 v Humennom

Dvojhra starší žiaci, 1. miesto: V. Mihočko /Malacky/
Dvojhra staršie žiačky, 1. miesto: V. Snopeková /Topoľčany/
Štvorhra starší žiaci, 1. miesto: R. Hodák, N. Chudý /Topoľčany/
Štvorhra staršie žiačky, 1. miesto: V. Snopeková, B. Majlingová /Topoľčany/
Zmiešaná štvorhra starší žiaci, 1. miesto: súrodenci Mihočkoví /Malacky/

S miestenkou na majstrovstvá Československa

Spomedzi hráčov nášho klubu sa týchto majstrovstiev zúčastnili po dvaja zástupcovia tak v kategórii mladších žiakov ako ja žiačok. Ľ. Lukáč, ktorý tak reprezentoval východoslovenský kraj obsadil konečné 8. miesto, čím si vybojoval miestenku na majstrovstvá Československa. Konečné 12. až 16. miesto obsadili B. Komjatová a L. Timuľák. Keďže naši hráči počas celej sezóny dosahovali na kontrolných a bodovacích turnajoch kvalitné výsledky, po skončení sezóny 1983/1984 sa Martin Novák a Janka Kovassyová /Mihaľovová/ právom dostali do užšieho výberu reprezentácie SR.

Možno si na vybojované medaile onedlho zaspomínajú

Pri pohľade do výsledkovej listiny víťazov je zrejmé, že v nej rezonujú viaceré známe mená. Uvedená fotogaléria obsahuje aj všetkých ocenených na ďalších miestach, ich mená sa žiaľ v klubovej kronike nenachádzajú. Veríme však, že všetci, ktorí sú na nich si možno už onedlho priamo v Humennom zaspomínajú na vybojované medaile, ktoré pred viac ako tridsiatimi rokmi získali. Možno sa medzi nimi nájdu aj súčasní tréneri, funkcionári, rodičia či ďalší priaznivci z viacerých slovenských klubov, ktorých privítame práve na nadchádzajúcom SPM najmladších žiakov v Humennom dňa 29. apríla.

Fotogaléria podujatia

-daf-


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *