Cena Chemkostavu – III. ročník /1974/

obr

foto: najlepší v kategórii zmiešanej štvorhry mužov a žien III. ročníka turnaja o Cenu Chemkostavu, zľava: 2. miesto: Makutová, V. Raslavský, 1. miesto: J. Kotráňová, V. Mišinský, 3. miesto: J. Mišinský, E. Rusňáková /všetci Košice/.

Rekordná účasť

Ďalší ročník turnaja sa uskutočnil v dňoch 29. až 30. decembra 1974 a bol poznamenaný rekordnou účasťou. Medzi dospelými sa presadili hráči družstiev hrávajúci SNL, a to ČSAD Košice, Imuny Šarišské Michaľany a Lokomotívy Ruskov ako najúspešnejšieho družstva krajského majstrovstva. V súťaži mužov sa zišlo 64 účastníkov, celkovo na turnaji vo všetkých kategóriách štartovalo 118 účastníkov.

Ligisti sa presadili

Dobrú formu potvrdil F. Mochňacký, minuloročný majster východoslovenského kraja, ktorý však vo finále nestačil na V. Raslavského z ČSAD Košice, aktuálne najvyššie umiestneného hráča východu v slovenskom rebríčku. Z našich zástupcov sa umiestnili v kategórii štvorhry mužov L. Krokker spolu s F. Mochňackým /Imuna Šarišské Michaľany/ na 3. mieste.

Aj naši žiaci s cennými kovmi

V súťaži žiakov potvrdili svoju prioritu v kraji aj domáci hráči. V dvojhre žiakov obsadili M. Gavalier a Ľ. Gajdoš spoločne 3. miesto za 1. V. Mišinským a 2. J. Kováčom /Rožňava/ a v štvorhre žiakov sa dvojica Ľ. Gajdoš, M. Gavalier tešila z 2. miesta, keď nestačili na víťazov V. Mišinského a J. Kováča.

-daf-