Cena Chemkostavu – I. ročník /1972/

tt (3)

foto: víťaz dvojhry mužov I. ročnika Ceny Chemkostavu Ladislav Krokker pri preberaní ocenenia

Víťazom domáci hráč

Prvého ročníka turnaja sa v dňoch 29. a 30. decembra 1972 sa zúčastnili stolní tenisti z Vranova n/T, Strážskeho, Trebišova, Ruskova, Hrabovca n/Laborcom a domáceho klubu TJ Chemkostav. Celkovo sa ho zúčastnilo 56 štartujúcich v siedmych súťažných disciplínach. V dvojhre mužov, v ktorej sa predstavilo 32 hráčov si prvenstvo vybojoval aktuálne najlepší hráč Humenného Ladislav Krokker /TJ Chemkostav Humenné/, pred Masarykom /Lokomotíva Ruskov/. Dobre zabojoval aj jeho brat Karol, keď v silnej konkurencii najmä hráčov Ruskova obsadil tretie miesto. V kategórii žien si všetky tri cenné kovy odniesli v tom čase suverénne hráčky Bukózy Vranov v poradí 1. I. Čačková, M. Zalepová a Z. Čačková. Náš L. Krokker získal víťazstvo aj v zmiešanej štvorhre spoločne s M. Zalepovou /Bukóza Vranov/.

Presadili sa aj žiaci

Úspešní boli aj naši starší žiaci, keď Ľ. Gajdoš, skončil v dvojhre tretí a nestačil len na víťaza Vasiľa z Ruskova a jeho oddielového kolegu Goreja. Títo dvaja hráči obsadili aj prvé miesto vo štvorhre pred našou dvojicou Ľ. Gajdoš, I. Koščo.

Súčasť podnikových osláv

Keďže takýto turnaj sa v našom okrese uskutočnil vôbec po prvýkrát, tešil sa aj veľkému záujmu divákov. Navyše, turnaj sa konal ako jedna zo sprievodných akcií osláv 20. výročia založenia podniku Chemkostav n.p. v meste Humenné. Hodnotné ceny všetkým víťazom odovzdal podnikový riaditeľ Chemkostavu n.p. Ing. J. Fischer.

-daf-