1. VSPM najmladších žiakov: Dadejová v semifinále, Černiga skončil piaty

Humenčania sa v kategórii najmladších žiakov nestratili

V sobotu 9. septembra sa v Poproči na prvom turnaji východoslovenského pohára mládeže stretli najmladší žiaci /2007 a mladší/. Klubové farby ŠKST Humenné hájili P. Černiga, J. Grecová, N. Dadejová a najmladší člen výpravy D. Drozd /2010/, ktorý tak absolvoval svoj prvý turnaj VSPM a prostredie si prišiel takpovediac len okukať.

N. Dadejová zdolala aj vyššie nasadené hráčky

V úvodnom zápase skupiny síce nestačila na predsa len skúsenejšiu a staršiu S. Boháčovú /VSTK Vranov n/T, SR 10/, no v ďalších dvoch súbojoch už dominovala, keď postupne porazila aj vyššie nasadenú T. Jakubovú /Športklub MSS Prešov, SR 30/ ako aj K. Palenčárovú /STO Valaliky/. Následne sa vo štvrťfinále stretla s ďalšou prešovčankou J. Reviľákovou /SR 26/. Zápas začala výborne, vyhrávala už 2:0, jej súperka však dokázala zápas zdramatizovať, no po najtesnejšom víťazstve 3:2 /piaty set 11:9/ si naša hráčka následne zahrala svoje prvé semifinále. V ňom už podľa predpokladov nestačila na slovenskú reprezentantku N. Némethovú /STO Valaliky, SR 3/. Táto najmladšia hráčka ŠKST Humenné sa stolnému tenisu venuje len necelý rok, no je zrejmé, že jej pozitívny prístup v tréningu už začína prinášať prvé ovocie.

P. Černiga vyrástol výkonnostne aj takticky

Úvod sezóny vyšiel veľmi slušne aj nášmu najlepšiemu najmladšiemu žiakovi P. Černigovi /SR 21/. Po postupe zo základnej skupiny vo svojom štvrťfinálovom zápase síce nestačil na slovenskú sedmičku F. Ciráka /1.PPC Fortuna Kežmarok/, no v následných dvoch súbojoch o celkové 5. až 8. miesto svojich trénerov rozhodne potešil. Najprv dokázal poraziť vyššie nasadeného M. Zajaca /VSTK Vranov n/T, SR 18/, keď sa po vhodne zvolenom time-oute za nepriaznivého stavu 6:7 v piatom sete dokázal vrátiť do zápasu a otočiť ho vo svoj prospech. V následujúcom dueli /opäť päťsetovom/ už bolo zrejmé, že si na víťazstvo viac veril a nebojácnou útočnou hrou v druhej polovici piateho setu svojho súpera jednoznačne predčil.

Do budúcna môžeme pomýšľať aj na vyššie méty

P. Černiga a N. Dadejová /obaja spolužiaci z jednej triedy na ZŠ Kudlovská/ sa v kategórii najmladších žiakov predstavia aj nasledujúcu sezónu. Najmä v kategórii zmiešanej štvorhry môžeme o rok pomýšľať aj na vyššie méty. Navyše, všetci štyria semifinalisti, ktorí skončili pred P. Černigom sú o rok starší a na budúci rok sa tak už v kategórii najmladších žiakov nepredstavia. Bude preto záležať len na našich hráčoch, aké ciele budú mať záujem ešte dosiahnuť.